Секрети оформлення інтер'єру спальні в японському стилі

Секрети оформлення інтер'єру спальні в японському стилі

Не секрет, що спальня є тим місцем, де людина, усамітнившись наодинці з собою, відпочиває від повсякденної метушні, тут все повинно розташовувати до релаксації і очищення розуму від зайвих думок. Для того, щоб знайти внутрішню гармонію необхідно щоб обстановка була максимально спокійною і щоб ніщо не відволікало вас. Мудрі японці вже дуже давно осягнули цю істину, саме тому спальня в японському стилі, ідеально поєднує в собі аскетизм і гармонію. А в стрімкому темпі сучасного життя така філософія стає не актуальною, адже мешканцям великих міст так не вистачає нормального відпочинку після виснажливої роботи.

Крім того, популярність японського стилю пояснюється тим, що він відповідає всім вимогам, які пред'являються до сучасного дизайну.

Лаконічність, унітарність, а також всепоглинаюча гармонія і властивий йому дух природи — ось далеко не повна характеристика стилю Країни висхідного сонця.

Для того, щоб ваша спальня була схожа на японську, вона повинна відповідати декільком простим правилам. Зрозуміло, відтворити японську спальню з максимальною точністю у вас навряд чи вийде, але зробити її схожою на оригінал не складе праці. Чому так? Все дуже просто: в нашій країні абсолютно інший клімат, ніж у Японії, так і принципи побудови житла не такі як в цій країні. Але, скориставшись такими правилами, можна відтворити у себе максимально наближене до японського інтер'єр.

По-перше, приміщення має бути пронизана духом мінімалізму. У кімнаті не повинно бути зайвих предметів, а ті що є не повинні бути громіздкими. Заздалегідь продумайте без меблів вам не обійтися і залиште в спальні тільки її. На думку японців у приміщенні повинні легко переміщатися потоки позитивної енергії, а зайва меблі може стати для них перешкодою. Дана особливість є найбільш характерною для інтер'єрів спалень в японському стилі.

По-друге, всі предмети повинні бути виключно функціональними. Це своєрідне продовження попереднього правила. У спальній кімнаті японського будинку завжди повинен знаходиться скриня, в який вдень ховають футон (це спеціальний розкладний матрац призначений для сну), також ні в якому разі не можна забувати про шафу та освітлювальні прилади, яких повинно бути в достатку.

По-третє, при оформленні інтер'єру спальні в японському стилі слід використовувати виключно натуральні матеріали. Причому це твердження стосується як оздоблювальних матеріалів, так і меблів з текстилем.

По-четверте, приміщення має бути мобільним, тобто при необхідності воно зобов'язане без праці трансформуватися. Це правило обумовлене тим, що японські будиночки не відрізняються великими розмірами, тому для зручності необхідно щоб спальню можна було б легко і швидко перетворити в їдальню або вітальню.

Бажано, щоб підлога була дерев'яною. Однак, при бажанні його можна покрити бамбуковим ламінатом, а також лінолеумом, що імітує малюнок натурального дерева.

Що стосується стін, то найбільш прийнятним варіантом є обшивка дерев'яними панелями, які б представляли собою несучі конструкції. Крім того, в даний час модною тенденцією можна назвати стіни, обтягнуті натуральною однотонної тканиною.

Дуже доречні будуть також шпалери, причому фотошпалери будуть виглядати навіть краще. Якщо ваша спальня буде невеликих розмірів, то при її оформленні інтер'єру можна використовувати шпалери з етнічним орнаментом з японської культури або ж імітують бамбукові візерунки малюнки. Ідеальним варіантом стане придбання натуральних бамбукових шпалер.

При оформленні стелі не забувайте про те, що від нього має бути невагомим, а також випромінювати ніжність і легкість. На практиці це можна реалізувати через підвісні стелі, у які вбудовують підсвічування, не зайвими будуть і вставки з матового скла.

Меблів повинно бути як можна менше, причому кожен предмет повинен бути максимально функціональним. Ліжко вибирайте низьку, але широкий. Відмінним варіантом стане вбудована шафа і тумбочки. Над ліжком не зайвими будуть підсвічені ніші.

Текстиль і штори повинні бути виключно натуральними, прикрашені пишними складками і однотонними смугами. Зараз дуже модними вважаються рівні полотна штор, переміщаються уздовж вікна подібно екрану. Для додання їм динамічності знизу і зверху встановлюються тверді вставки.