Комбінування шпалер в спальні

Комбінування шпалер в спальні

Комбінування шпалер в спальні — модний прийом, який дозволяє реалізувати цікаві художні ідеї та вирішити суто практичні завдання – від акцентування уваги на виразному арт-об'єкті до візуальної коригування недоліків обробки.

Використання в одному приміщенні декількох видів шпалер ускладнює ремонт вже на стадії проекту, проте переваги такого рішення змушують закривати очі на майбутні труднощі.

Якщо в спальні необхідно обладнати робоче місце, або вона призначена для декількох дітей, комбінування різних шпалер дозволить ефективно зонувати простір. Змішайте різні малюнки і текстуру, щоб підкреслити області різного функціонального призначення. Визначивши межі зон, треба прагнути до того, щоб не порушувалося цілісне сприйняття приміщення.

Трапляється, що приміщення має особливості, які не радують господарів – невдале розташування стояків опалення, виступи або ніші в стінах. При традиційній обклеюванні стін ці елементи стають ще помітнішими і сприймаються як дефекти. А за допомогою комбінування шпалер різного кольору або малюнка, можна виділити їх як родзинку спальні, або, використовуючи нейтральні кольори, відвернути від них увагу.

Добре, якщо б всі кімнати були великими і квадратними, або близькими до «золотого перетину». На практиці спальня нерідко виявляється або маленькою, або занадто витягнутої, і в цьому випадку комбінування шпалер різного кольору і малюнка здатне візуально скоректувати приміщення, зробивши його більш затишним.

Низька стеля. Зазвичай зустрічається в досить просторій площі кімнаті. У цьому випадку темний колір стін при світлому стелі створює ілюзію більш високого приміщення.

Мала площа. Світлі стіни і горизонтальні смуги шпалер різного малюнка візуально розширюють простір, але якщо одну зі стін обклеїти шпалерами з великим насиченим малюнком – вся кімната буде здаватися ще просторіше. Можна розглянути і варіант з ефектними фотошпалерами.

Непропорційно витягнута кімната. Стане більш затишною і розташовує до відпочинку, якщо вузькі стіни обклеїти шпалерами або насиченого темного кольору, а широкі – зробити світлими.

Для того, щоб уникнути монотонності інтер'єру, можна акцентувати увагу на одній зі стін, обклеївши її шпалерами з помітним малюнком. Наприклад, центральну частину стіни виділити шпалерами з великими квітковими або геометричними мотивами, а з боків використовувати інший тип, щоб акцентувати увагу на центральній частині. Ефект може бути приголомшуючим.

Якщо є бажання підкреслити який-небудь об'єкт в спальні – ліжко, витончений туалетний столик, камін, можна сфокусувати на ньому увагу, вміло скомбінувавши шпалери.

Цікаво, але саме в дизайні спальні найбільше проявляється характер власника. Це приміщення не призначене для сторонніх, саме тут хочеться відчувати себе найбільш комфортно, тому стиль і колірне рішення господар кімнати продумує особливо ретельно.

Якщо виникла потреба у комбінуванні шпалер в спальні, це менш за все говорить про показне прагнення до оригінальності. Швидше – про нелюбов до рутини, шаблонами, обізнаності в модних тенденціях, художньому уяві.

Нерідко люди ухиляються від комбінування в спальні шпалер різних типів з-за страху і невпевненості. Які вибрати кольори, малюнки, текстури з усього різноманіття, пропонованого торгівлею? Як їх поєднувати, щоб дизайн вийшов не банальний, але і не позбавлений смаку? Щоб не вчитися на власних помилках, познайомтеся з простими правилами, дотримуючись яких можна бути впевненим у результаті.

Отже, перед вами короткий курс комбінування шпалер, прості правила, які корисні для ефектного оформлення спальні.

Рубрики: